Aktualności

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o przestępstwa rozbójnicze, kradzieże i włamanie

Data publikacji 23.03.2023

Nawet 18 lat więzienia grozi 28-latkowi podejrzanemu o przestępstwa rozbójnicze, kradzieże, włamanie i jego usiłowanie. Mężczyzna został zatrzymany przez sochaczewskich kryminalnych na terenie Warszawy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał sześć zarzutów, których dopuścił się w warunkach recydywy. Dzisiaj został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy.

W nocy z soboty na niedzielę na ulicy Toruńskiej w Sochaczewie doszło do rozboju. Z ustaleń wynikało, że nieznany wtedy sprawca podszedł do auta w który siedziała para. Kilkukrotnie uderzył 25-letniego mężczyznę, wypchnął z auta partnerkę pokrzywdzonego i odjechał.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Szybko ustalili, że jest nim 28-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn. Mężczyzna podejrzany jest również o wymuszenie rozbójnicze do którego doszło w grudniu ubiegłego roku.

W trakcie prowadzonego postępowania ustalono również, że przestępstwa rozbójnicze to nie są jedyne jego przewinienia. Policjanci są przekonani, że mieszkaniec gminy Młodzieszyn wraz z 18-latkiem z Sochaczewa włamali się do opla astry, a także usiłowali okraść niezamieszkały dom.

Ustalono również, że obaj odpowiadają za kradzież hulajnogi elektrycznej, a także dwóch rowerów o wartości ponad 3500 złotych. Utracone mienie zostało odzyskane.

Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do ustalenia miejsca w którym przebywał 28-latek. W poniedziałek został zatrzymany przez kryminalnych na terenie Warszawy. Odzyskano również pojazd marki Rover, który został utracony w wyniku rozboju.

Podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie łącznie sześć zarzutów dotyczących przestępstwo rozbójniczych, kradzieży, kradzieży z włamaniem i jej usiłowania. Zarzuca mu się, że wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie podczas którego sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony