Aktualności

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie wzięły udział w akcji "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!". Drugoklasiści apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę i szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

„Niechronieni” czyli piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego z pojazdem często kończy się zazwyczaj poważnymi obrażeniami. Niestety, czasami do  groźnych zdarzeń dochodzi również na przejściach dla pieszych, a więc tam, gdzie z założenia pieszy powinien być bezpieczny.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych przypominali dzisiaj uczniowie dwóch klas II Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie. W ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”, dzieci w obecności policjantki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz funkcjonariusza sochaczewskiej drogówki, apelowały do kierowców o bezpieczną jazdę w rejonie przejść dla pieszych, zwłaszcza tych przy szkołach.

W czasie spotkania policjanci przypomnieli uczniom jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, a także pozostałe zasady ruchu drogowego.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony