Aktualności

Święta wielkanocne na drogach powiatu sochaczewskiego

Data publikacji 02.04.2024

W okresie świątecznym policjanci odnotowali kilkanaście kolizji. Na drogach powiatu sochaczewskiego doszło również do wypadku drogowego i do zatrzymania kobiety podejrzewanej o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Każde święta to dla policjantów czas wzmożonych działań. Podczas świąt wielkanocnych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i podległych posterunków czuwali nad bezpieczeństwem. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali stan trzeźwości i ilość osób oraz sposób ich przewożenia (zwłaszcza dzieci). Policjanci zwracali również uwagę na stan pojazdów poruszających się po drogach powiatu sochaczewskiego.

Już piątek (29.03.) można było zaobserwować wzmożony ruch na drodze. Tego dnia doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 50 w Młodzieszynie. W wyniku zderzenia audi z volvo, trzy osoby (w tym 6-letnie dziecko) trafiły do szpitali. Droga krajowa nr 50 była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci pomagali kierowcom informując ich o utrudnieniach i kierując na objazdy.

Na miejscu wypadku drogowego, pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Funkcjonariusze ustalali i przesłuchiwali świadków, zabezpieczali ślady i wykonywali dokumentację fotograficzną, aby ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Od piątku (29.03) do poniedziałku (1.04) policjanci z sochaczewskiej komendy odnotowali 16 kolizji. Wśród tych zdarzeń drogowych były te z udziałem zwierzyny leśnej, ale także groźnie wyglądające dachowanie miejscowości Maszna. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-latka kierująca pojazdem marki Renault straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego wywrócenia. Badanie wykazało, że miała prawie promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali ją i osadzili w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie również prawo jazdy.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony