Aktualności

Tragiczny początek weekendu. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na DK50

Data publikacji 27.05.2024

Tragicznie zaczął się weekend na sochaczewskich drogach. W ubiegły piątek (24.05.) na drodze krajowej nr 50 w Andrzejowie Duranowskim doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze!

W piątek, krótko po godz. 13.00 na drodze krajowej nr 50 w Andrzejowie Duranowskim doszło do wypadku drogowego. Policjanci ustalili, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy – motocykl i dwa pojazdy ciężarowe. Kierowca jednośladu zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora oraz biegły. Droga krajowa nr 50 była zablokowana przez kilka godzin, ale kierowcy mogli korzystać z wyznaczonych objazdów.

Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Dla każdego jest miejsce na drodze!

Na drogach widać więcej motocykli, które stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia drogowego, odniosą poważniejsze obrażenia niż kierowcy samochodów. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz dobry kask. Na bezpieczeństwo motocyklistów, istotny wpływ ma również widoczność na drodze. Można ją poprawić przede wszystkim poprzez sprawne i czyste światła i używanie odblaskowych elementów.

Motocyklisto:

  • dostosuj prędkość do warunków ruchu,
  • zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru,
  • obserwuj drogę i zachowania jej użytkowników, patrz w lusterka,
  • pamiętaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu.

Kierowco samochodu:

  • zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać,
  • patrz w lusterka – pamiętaj o martwych polach, szczególnie przy zmianie pasa. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu,
  • obserwuj drogę,
  • dawaj motocyklistom przestrzeń do zmiany pasa ruchu i odpowiednio wcześnie sygnalizuj manewr, jaki planujesz wykonać.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony