Aktualności

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego w Henrykowie

Data publikacji 28.05.2024

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły weekend w Henrykowie. Kierujący motocyklem trafił do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

W ubiegły weekend do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w Henrykowie (gm. Iłów), gdzie doszło do zderzenia motocykla z fiatem ducato. Kierujący jednośladem 24-latek został przewieziony do szpitala, gdzie od razu udzielono mu pomocy. Badanie na zawartość alkoholu kierowcy fiata wykazało, że był trzeźwy.

Mężczyzna kierujący motocyklem w chwili zdarzenia nie miał kasku. Nie posiadał również wymaganych uprawnień do kierowania. Motocykl, którym jechał, nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a także ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z sochaczewskiej drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnego przebiegu i przyczyn zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność!

Motocyklisto! Zadbaj o własne bezpieczeństwo! Kask dobrej, sprawdzonej firmy to podstawa. Podobnie jest z odzieżą motocyklową. Jej brak przy wywróceniu motocykla lub "ślizgu" będzie boleśnie odczuwalny.

Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Jedź tak, abyś miał szansę odpowiednio zareagować.

Do wypadków z udziałem motocyklistów przyczyniają się również nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami (głównie samochodami osobowymi). Kierowców samochodów uczulamy na obecność na drodze zwiększonej ilości jednośladów. Odruch uważnego zerkania  w lusterka jest bardzo istotny szczególnie podczas manewru zmiany pasa ruchu czy skrętu. To kluczowy element warunkujący bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Jedź wolniej i bezpieczniej! Dla każdego jest miejsce na drodze.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony