Dostępność KPP w Sochaczewie

Informacja o dostępności Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie dla osób z niepełnosprawnościami - tekst łatwy do odczytania

Data publikacji 07.09.2023

Informacja o dostępności Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie dla osób z niepełnosprawnościami

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie w której interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się na ul. 1 Maja 10 w Sochaczewie. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz tablicą informacyjną na gmachu budynku. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się na ulicy Piłsudskiego. Na ul. 1 Maja nie kursuje komunikacja miejska.

 

 

 

Wstęp do budynku Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie możliwy jest wejściem głównym od strony ul. 1 Maja. Do wejścia do budynku prowadzą 4 schody. Po każdej ich stronie i na środku znajdują się barierki. Dla osób na wózkach inwalidzkich udostępniono łagodny podjazd do drzwi głównych otwieranych automatycznie. Teren od frontu nie jest ogrodzony. Przy drzwiach wejściowych po prawej stronie dostępny jest również domofon.

 

 

 

Na nieogrodzonej części terenu Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, przed bramą wjazdową dla pojazdów służbowych i pracowników, znajduje się parking dla interesantów na którym wydzielono dwa miejsca parkowania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Osoby z trudnościami z poruszaniem mogą dostać się na każdą kondygnację budynku. Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie składa się z parteru, I piętra i II piętra. Do przemieszczania się między piętrami można wykorzystać schody lub windę. Do pomieszczeń w piwnicy interesanci nie mają dostępu.

 

Na wszystkich kondygnacjach budynku znajdują się oznaczone specjalnymi naklejkami toalety, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wyposażone w poręcze.

 

 

W holu przy dyżurce znajduje się aparat telefoniczny z którego można skorzystać, aby połączyć się z policjantem lub pracownikiem Policji.

WAŻNE:

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po budynku komendy. Interesanci odbierani są z recepcji i poruszają się po terenie komendy w obecności policjanta lub pracownika komendy (osoby nadzorującej). Przejście z recepcji do dalszej części obiektu zabezpieczone jest elektronicznymi zamkami, które są otwierane za pomocą osobowych kart dostępowych lub przez pracownika recepcji.

Powrót na górę strony