Aktualności

Mundurowy Dar Serca 2024

Data publikacji 09.07.2024

Ogólnopolska Akcja Honorowego Oddawania Krwi Służb Mundurowych "Mundurowy Dar Serca 2024" rozpoczęła się 1 maja i potrwa do 31 lipca 2024r. Inicjatywa ma na celu zapewnienie dostępności krwi w szpitalach w okresie wakacyjnym, a także propagowanie idei honorowego oddawania krwi wśród mieszkańców naszego kraju. Wakacje to okres szczególny, gdyż wielu krwiodawców udaje się na wypoczynek, a pamiętać należy, że w tym czasie dochodzi do wielu wypadków i w naszych szpitalach brakuje potrzebnej krwi. Pozostając na służbie drugiemu człowiekowi, ramię w ramię w akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Terenowym Oddziale w Siedlcach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie uczestniczyli funkcjonariusze Służby Więziennej, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

W trakcie Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi Służb Mundurowych "Mundurowy Dar Serca 2024" przypadają Okręgowe Obchody Święta Służby Więziennej oraz Obchody 180-lecia Zakładu Karnego w Siedlcach, które odbędą się 12 lipca 2024r. na Placu Władysława Generała Sikorskiego w Siedlcach. Zorganizowana akcja krwiodawstwa naturalnie wpisała się we wspomniane obchody stanowiąc ich część. Donacji krwi towarzyszyło przekazanie kilkuset jednorazowych fartuchów medycznych na ręce Dyrekcji Terenowego Oddziału w Siedlcach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, które zostały zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Siedlcach w ramach charytatywnej zbiórki w siedleckiej jednostce penitencjarnej.

W obchody te włączyli się również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach na czele z komendantem insp. Andrzejem Dziewulskim, którzy oddali krew wraz z funkcjonariuszami innych służb. Oddanie krwi to drobny gest, który może mieć ogromne znaczenie dla tych, którzy jej potrzebują, dlatego zachęcamy wszystkich do dzielenia się tym cennym darem.

Dołącz do nas!

Zachęcamy wszystkich funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych oraz społeczność naszego miasta i siedleckiego regionu do włączenia się w akcję "Mundurowy Da Serca 2024". Krew dla ratowania życia ludzkiego oddawać można do dnia 31 lipca w Terenowym Oddziale Nr 46 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Gospodarczej 7 w Siedlcach (rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 13:00)

 

Tekst: por. Przemysław Turyk ZK Siedlce/sierż. szt. Barbara Jastrzębska KMP Siedlce

Powrót na górę strony