Aktualności

Spotkanie profilaktyczne z seniorami z Dziennego Domu Pobytu "Kotwica"

Data publikacji 23.01.2025

Wczoraj (22.01) policjantka KMP Siedlce spotkała się z seniorami Dziennego Domu Pobytu „Kotwica” prowadzonego przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i porozmawiała z seniorami o zagrożeniach związanych z oszustwami na ich szkodę.

Seniorzy z Domu Dziennej Pomocy „Kotwica” w Siedlcach mieli wczoraj okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu. Odwiedziła ich kom. Ewelina Radomyska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, by opowiedzieć o zagrożeniach, które mogą spotkać każdego – szczególnie osoby starsze i kampanii #ZnamTeNumery.

Rozmowa dotyczyła oszustw, które niestety stają się coraz bardziej powszechne. „Na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” – te metody przestępców są dobrze znane, ale wciąż skuteczne. Dlaczego? Bo grają na emocjach i wykorzystują zaufanie.

Ważne jest by nie bać się powiedzieć „nie” i rozłączyć się. Każdy z nas, niezależnie od wieku, może paść ofiarą oszustów. Ważne, by znać ich metody i wiedzieć, jak się chronić.

PAMIĘTAJ!

  • Jeśli ktoś dzwoni i twierdzi, że jest z rodziny, ale w rozmowie coś się nie zgadza – zadzwoń do bliskich, by to sprawdzić.
  • Prawdziwi policjanci NIGDY nie proszą o przekazywanie pieniędzy.
  • W przypadku wątpliwości – zakończ rozmowę i skontaktuj się z numerem alarmowym 112.

Seniorzy zadawali pytania i dzielili się własnymi doświadczeniami. Wielu z nich słyszało o przypadkach oszustw wśród znajomych. Dlatego wiedza to najlepsza ochrona.

Spotkanie było częścią kampanii informacyjnej Policji #ZnamTeNumery, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń i zachęcenie seniorów do większej ostrożności. Jeśli choć jedna osoba dzięki tej rozmowie nie da się oszukać, to już jest nasz wspólny sukces.

 

KMP SIedlce / E.R

 

Powrót na górę strony