Aktualności

Bezpieczne wakacje harcerzy. Policyjna kontrola w obozie w Drażniewie

Data publikacji 25.07.2025

Funkcjonariusze KMP w Siedlcach wspólnie z przedstawicielami kuratorium zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników letniego wypoczynku.

W czasie wakacji bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to dla nas priorytet. Dlatego siedleccy policjanci, wspólnie z przedstawicielami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach, odwiedzili harcerski obóz ZHR Chorągwi Lubelskiej zorganizowany w miejscowości Drażniew.

Podczas wizyty sprawdzono, czy organizacja obozu spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Kontrola objęła m.in. warunki zakwaterowania uczestników, przygotowanie kadry na wypadek sytuacji kryzysowych, a także zgodność działań organizatorów z obowiązującymi przepisami. Dużą uwagę poświęcono również najbliższemu otoczeniu obozowiska. Funkcjonariusze sprawdzili oznakowanie dróg ewakuacyjnych, miejsce kąpieli oraz dostępność służb ratunkowych.

Spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Policjanci mieli okazję porozmawiać z uczestnikami, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież wykazali dużą świadomość w tym zakresie, co bardzo nas cieszy.

Tego typu kontrole są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają upewnić się, że wakacyjny wypoczynek najmłodszych jest nie tylko pełen przygód, ale przede wszystkim bezpieczny. Dziękujemy organizatorom za wzorowe przygotowanie obozu oraz serdeczne przyjęcie.

Bezpieczeństwo to wspólna sprawa, razem dbajmy o spokojne wakacje naszych dzieci.

 

kom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony