Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w jeden dzień
Siedleccy policjanci po raz kolejny udowodnili, że na drogach naszego powiatu nie ma miejsca dla osób, które siadają za kierownicę po alkoholu. Tylko wczoraj (25.09) funkcjonariusze zatrzymali aż 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. Każdy z nich odpowie teraz przed sądem.
W miejscowości Stara Dąbrówka policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę z powiatu siedleckiego. Badanie wykazało, że miała 0,6 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, kobieta nie miała prawa jazdy, a dodatkowo przekroczyła prędkość o ponad 20 km/h. Trafiła do policyjnego aresztu.
Kolejna kontrola drogowa miała miejsce w Nasiłowie. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował toyotą. Badanie trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu. On również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Po czynnościach został zwolniony, ale czeka go sprawa w sądzie.
Trzeci przypadek odnotowano w Podnieśnie. Policjanci z Posterunku Policji w Kotuniu zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Suchożebry. Kierował mercedesem, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.
Jazda po alkoholu to igranie z życiem
Każdy z zatrzymanych będzie teraz odpowiadał przed sądem. Warto przypomnieć, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to nie tylko poważne wykroczenie czy przestępstwo, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia, zarówno samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.
Nawet niewielka ilość alkoholu spowalnia reakcje, pogarsza koncentrację i osłabia refleks. Kilka sekund opóźnienia może zdecydować o tragedii na drodze.
Apel policji
Policja apeluje: nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu! Jeśli piłeś skorzystaj z komunikacji publicznej, poproś kogoś bliskiego o pomoc lub zamów taksówkę. Pamiętaj też, że nawet następnego dnia możesz wciąż mieć w organizmie alkohol.
Dbajmy o siebie nawzajem. Dzięki odpowiedzialnym decyzjom możemy uniknąć dramatów na drodze.
kom. Ewelina Radomyska