Bezpieczne wakacje z Policją w Żelkowie-Kolonii
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach spotkali się z uczestnikami półkolonii w Żelkowie-Kolonii, aby przypomnieć najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” i było okazją do połączenia edukacji z ciekawymi pokazami oraz praktycznymi poradami.
Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i wielu aktywności na świeżym powietrzu. Aby ten okres był dla dzieci bezpieczny, w poniedziałek (6.07) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach odwiedzili uczestników półkolonii w Żelkowie-Kolonii. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się podczas letniego wypoczynku, oraz przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania.
Jedną z atrakcji przygotowanych dla uczestników była możliwość skorzystania z narko- i alkogogli. Dzięki nim dzieci mogły przekonać się, jak substancje psychoaktywne oraz alkohol wpływają na postrzeganie rzeczywistości, koncentrację i koordynację ruchową. Policjanci wyjaśnili, dlaczego tak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji i unikanie zachowań, które mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowany przez asp. Grzegorza Kozłowskiego oraz mł. asp. Wiktora Wojciechowskiego z udziałem psa służbowego Arii. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć umiejętności czworonożnego funkcjonariusza, w tym pokaz posłuszeństwa oraz elementy obrony i agresji kontrolowanej. Policjanci opowiedzieli również o codziennej służbie psa policyjnego oraz przypomnieli zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami.
Podczas spotkania funkcjonariusze zwrócili także uwagę na bezpieczne korzystanie z hulajnóg elektrycznych, właściwe zachowanie na drodze oraz konieczność przestrzegania zasad podczas zabaw nad wodą i w miejscach wypoczynku. Przypomnieli dzieciom, że ostrożność i rozwaga pozwalają uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń.
Komenda Miejska Policji w Siedlcach dziękuje Gminie Siedlce oraz Zespołowi Oświatowemu w Żelkowie-Kolonii za zaproszenie i możliwość udziału w wydarzeniu. Wspólne działania edukacyjne pomagają kształtować wśród najmłodszych właściwe nawyki i promować bezpieczne zachowania.
Policjanci życzą wszystkim uczestnikom półkolonii oraz dzieciom i młodzieży udanych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
kom. Ewelina Radomyska