Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stoisko profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach jednym z najbardziej obleganych na imprezie „ XII Wiosna w polu i na ogrodzie”

Data publikacji 14.04.2018

Dzisiaj , 14 kwietnia na Placu gen. Sikorskiego w Siedlcach policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach brali udział w organizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach "XII Wiosny na polu i w ogrodzie". Komendant Miejski Policji podinsp. Andrzej Dziewulski podczas oficjalnego otwarcia imprezy zachęcał mieszkańców Siedlec zapoznania się z programami profilaktycznymi naszej jednostki oraz znakowania rowerów .

Przy doskonałej tego dnia pogodzie na Placu Sikorskiego pojawiło się  naprawdę wielu mieszkańców naszego miasta. Stoisko profilaktyczne  naszej komendy cieszyło się ogromną popularnością. Śmiało można stwierdzić, że przez cały czas ustawiała się do nas kolejka,  a w zasadzie dwie kolejki : do  punktu znakowania rowerów oraz  symulatora jazdy. Policjanci wykorzystali duże zainteresowanie  i przypominali o zasadach bezpiecznego  poruszania się rowerami. Była  to kolejna  edycja działań pod nazwą „ Mój Rower – Moje Życie”. Dzieciom korzystającym z symulatora jazdy na  motocyklu także przypominano o obowiązujących przepisach ale też obdarowywano gadżetami  zwierającymi m. in numery alarmowe. Funkcjonariusze policji  prowadzili również akcję informacyjną skierowaną do seniorów, wręczali materiały  opisujące mechanizmy powtarzających się  oszustw „ na wnuczka”, a także innych przestępstw , których ofiarami  padają seniorzy. Policjanci oznakowali kilkadziesiąt rowerów. Informowali  również o możliwości oznakowania jednośladów w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

Powrót na górę strony