KONTROLE AUTOKARÓW - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

KONTROLE AUTOKARÓW

Data publikacji 22.01.2019

Siedleccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyjazdem na zimowe ferie sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować. Komenda Miejska Policji w Siedlcach zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych oraz rodziców do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem podopiecznych w trasę.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowiska to dla policji bardzo ważna sprawa. W naszych działaniach dużą wagę przywiązujemy do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi tu o dzieci i młodzież. W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów  Policja na terenie woj. mazowieckiego przeprowadza szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wypoczynku zimowego. Policja zachęca opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jak też do bacznego obserwowania autokarów i kierowców, którzy zabierają dzieci na ferie. Jeżeli coś jest nie tak, najlepiej poinformować o tym policję. Rodziców powinien zaniepokoić stan zewnętrzny pojazdu, na przykład popękane szyby, zły stan bieżnika opon lub uszkodzone reflektory. Szczególna uwagę należy zwrócić na kierowcę: bełkotliwa mowa lub zachwiania równowagi  może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu, chory  albo jest po prostu zmęczony. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do pojazdu.

Organizatorzy wyjazdów , którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, mogą ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem do Naczelnika WRD podinsp. Marka Myszkiewicza tel. 25-643-26-28 lub jego zastępcy podinsp. Krzysztofa Skupa tel. 25-643-22-41. Kontrole odbywają się na parkingu zlokalizowanym przy ul. Wiszniewskiego 4 w rejonie  Novegokina, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce.

Powrót na górę strony