Oszuści nie mają wakacji ! - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Oszuści nie mają wakacji !

Data publikacji 15.07.2019

Komenda Miejska Policji w Siedlcach odnotowała pierwszy w tym roku przypadek oszustwa na dużą kwotę. Ofiarą oszustów padła 76 letnia mieszkanka Siedlec.

Do 76 letniej mieszkanki Siedlec zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako jej córka. Na początku rozmowy  stwierdziła, że  ma chore gardło więc starsza pani nie była zaskoczona faktem, iż nie może rozpoznać głosu  własnej latorośli. Kobieta poprosiła o pomoc i pilną pożyczkę pieniędzy ,które rzekomo  musiała przekazać znajomej. Po gotówkę miała zgłosić się jej koleżanka. Poszkodowana  zgodziła się pomóc  córce. Za moment w jej mieszkaniu pojawiła się osoba, której przekazała ponad 12 tys  zł.
Komenda Miejska Policji w Siedlcach  po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie rozmów z osobami starszymi z najbliższego otoczenia  aby w przypadku, gdy otrzymują telefon od osoby która twierdzi, że jest krewnym - synem, wnuczkiem lub  policjantem i w czasie tej rozmowy prosi o udzielenie pomocy i pożyczkę, aby nie reagować na takie telefony. Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno  oszuści. Policjanci nigdy nie  żądają pieniędzy! W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie, z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym zdarzeniu. Co ważne kontakt ze znaną nam osobą musi być osobisty, a nie telefoniczny jak wielokrotnie w czasie rozmowy sugeruje osoba z drugiej strony słuchawki. Można również połączyć się  z najbliższą jednostką policji  lub zadzwonić na nr alarmowy 112. Trzeba jednak pamiętać aby  dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem .
 

 

autor:kom.Agnieszka  Świerczewska

KMP Siedlce

Powrót na górę strony