Młodzież z wizytą w siedleckiej komendzie Policji - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Młodzież z wizytą w siedleckiej komendzie Policji

Data publikacji 28.01.2020

Służba w Policji, bezpieczeństwo podczas wypoczynku w czasie ferii zimowych czy odpowiedzialność prawna osób nieletnich, to tylko niektóre z tematów podjętych przez policjantów KMP Siedlce podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Mordach. Wczoraj, 27 stycznia br odwiedzili siedzibę siedleckiej Policji.

Podczas wizyty zwiedzili budynek komendy, obejrzeli pokaz posłuszeństwa i agresji psa służbowego oraz poznali niektóre tajniki techniki kryminalistycznej.  Sierż. sztab. Daniel Soszyński przypomniał im zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miejskiej, apelując jednocześnie o noszenie przez młodzież elementów odblaskowych.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz psa służbowego zaprezentowany przez mł. asp. Mariusza Misiaka oraz mł. asp. Pawła Majczynę. Wiele pytań uczniowie mieli do technika kryminalistyki asp. sztab. Marka Sienkiewicza, który zaprezentował niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Celem spotkania było przybliżenie uczniom placówki oświatowej w Mordach specyfiki pracy w Policji oraz przestrzeżenie młodzieży przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem używek.

oprac.KMP Siedlce

Powrót na górę strony