Bezpieczne wakacje 2020 - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Bezpieczne wakacje 2020

Data publikacji 29.06.2020

Wakacje kojarzą nam się z wypoczynkiem i beztroską, ale pozostaje jeszcze kwestia dojazdu na wymarzony urlop, a co za tym idzie kilka godzin w samochodzie, często w korku. Jak przetrwać, żeby bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego? O czym należy pamiętać?

W miejscowościach turystycznych i na drogach dojazdowych do tych miejscowości z pewnością ruch będzie większy, a jak większy ruch to możliwe są także utrudnienia. Przy wlotach
do miejscowości mogą tworzyć się korki, niestety w takich sytuacjach często brakuje nam cierpliwości i mamy do czynienia z agresją wśród kierowców. Empatia i wzajemny szacunek powinien nam towarzyszyć również na drodze.

Pamiętajmy również o tym, że ważne jest właściwe przygotowanie się do podróży.

Wybierając się na wakacje dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół. Miejsce skrupulatnie wybrane, z dużym wyprzedzeniem, walizki wypełnione ubraniami na każdą pogodę, gadżety umilające podróż i pobyt spakowane, auto zatankowane, pogoda w miejscu docelowym sprawdzona, nawigacja ustawiona i w drogę. Czy z takim samym zaangażowaniem dbamy o bezpieczeństwo w podróży? Czy pamiętamy o tym, aby sprawdzić odpowiednio wcześniej stan techniczny naszego samochodu? Czy walizki pełne skrupulatnie wybieranych ubrań zostały odpowiednio zabezpieczone? Czy gadżety umilające podróż nie stworzą zagrożenia dla nas i pasażerów? Czy pamiętamy o sprawdzeniu warunków drogowych oraz pogodowych? A co z wypoczynkiem kierowcy? Nie zapominajmy w ferworze wakacyjnych przygotowań o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich.

BEZPIECZNA, BEZSTRESOWA PODRÓŻ JEST DOBRYM POCZĄTKIEM UDANEGO WYPOCZYNKU.

KIEROWCO! PRZED WYRUSZENIEM W PODRÓŻ:

- sprawdź stan techniczny swojego auta i usuń ewentualne usterki,

- dobrze wypocznij, aby Twój stan psychofizyczny, pozwalał na maksymalną koncentrację i szybką reakcję na sytuacje na drodze.

W CZASIE JAZDY:

- przestrzegaj przepisów ruchu drogowego,

- stosuj się do ograniczeń prędkości,

- dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,

- dbaj o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci.

WYKONUJĄC TRANSPORT ZBIOROWY:

- zadbaj o właściwy stan techniczny autobusu przewożącego dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku,

- właściwe wyposażenie,

- stan psychofizyczny kierowcy.

oprac KWP zs w Radomiu

Powrót na górę strony