Aktualności

Dzień Psa – święto naszych przyjaciół

Data publikacji 01.07.2020

Dzień Psa to stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007 roku. Powstało z inicjatywy polskiego czasopisma „Przyjaciel Pies”. Pies to towarzysz i partner w służbie, o czym najlepiej wiedzą policjanci pracujący z czworonogami.

W Komendzie  Miejskiej Policji w Siedlcach  „ służy” aktualnie  pięciu  czworonożnych funkcjonariuszy: trzy suki i dwa psy. Trzy z nich to psy patrolowe, na  co dzień  pełniące służbę  z policjantami  na terenie miasta i powiatu siedleckiego. Kolejne dwa są wyszkolone do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych  oraz  narkotyków. Na zdjęciach widzicie  kojce naszych psiaków. Opiekunowie zwierząt zajmują się nimi z oddaniem. Na  co dzień nie zapominają o  ich szkoleniu ale znajdują również czas na zabawę. Gotują im  posiłki i dbają o higienę ( mamy specjalny prysznic  dla czworonogów). Nasze psy zawsze są w centrum uwagi  na imprezach plenerowych. Niezmiennie wzbudzają zachwyt dzieci. Chętnie biorą  udział w pokazach, które są  dla nich formą zabawy. Jednocześnie ciężko pracują pomagając nam w codziennej  służbie.

Wszystkim psiakom w dniu ich święta życzymy kochających opiekunów i pełne miseczki przysmaków.

 

Apelujemy także  o zapewnienie wszystkim czworonogom właściwej opieki i odpowiednich warunków  bytowych. Reagujmy  na złe traktowanie zwierząt  i zgłaszajmy  to odpowiednim służbom.

 

 

kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

Powrót na górę strony