Mazowiecka grupa SPEED - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 04.08.2020

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Funkcjonariusze stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej w tym rażącego przekraczania prędkości. W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1049 wykroczeń na drogach naszego województwa, 732 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 20 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 923 mandaty, a w 33 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 25 praw jazdy oraz 63 dowody rejestracyjne, 7 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

oprac KWP Radom

 
Powrót na górę strony