Przed nami kilka upalnych dni – zadbajmy o dzieci, seniorów i zwierzęta - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Przed nami kilka upalnych dni – zadbajmy o dzieci, seniorów i zwierzęta

Data publikacji 07.08.2020

Zwykłe roztargnienie dorosłych może być przyczyną tragedii . W związku z nadchodzącą fala upałów apelujemy o odpowiedzialne zachowanie w stosunku do dzieci , osób starszych, a także zwierząt

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków temperatura w nadchodzących dniach będzie oscylowała w okolicy ponad 30 stopni. W związku  ze zdarzającymi się na terenie kraju przypadkami zostawiania dzieci w rozgrzanych samochodach, apelujemy o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie oraz czujność osób postronnych. Nigdy nie zostawiajmy dzieci ani zwierząt w zamkniętych autach.  W upalny dzień temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta bardzo szybko, nawet do 70 stopni celsjusza! Pamiętajmy również o zapewnieniu naszym psiakom dostępu do wody przez całą dobę. Zainteresujmy się  naszymi seniorami. Osoby starsze źle  znoszą wysokie temperatury. Często doprowadzają  do odwodnienia organizmu, bowiem z braku  apetytu i łaknienia spożywają zbyt mało płynów.

Apelujemy o czujność do osób postronnych. Jeśli  widzimy dziecko lub zwierzę siedzące w rozgrzanym, zamkniętym samochodzie nie bójmy się zareagować. Działamy w stanie wyższej konieczności, dlatego nasza reakcja powinna być natychmiastowa. Za każdym razem kiedy będziemy świadkami takich sytuacji wzywajmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Autor: kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

Powrót na górę strony