Pijani kierowcy na siedleckich drogach - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Pijani kierowcy na siedleckich drogach

Data publikacji 30.09.2020

Zaledwie w ciągu 3 dni siedleccy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich miało ponad 2 promile alkoholu w organizmie, trzeci 1,5 promila, a od ostatniego pobrano krew do badania na trzeźwość. Teraz kierowcy usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Kilka dni temu siedleccy policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem, w którym kierujący osobowym bmw wjechał z dużą prędkością na rondo w centrum miasta, uszkadzając umieszczone na nim znaki. 26-letniego sprawcę zdarzenia przewieziono do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew celem ustalenia stanu trzeźwości, ponieważ policjanci mieli podejrzenie, że mógł on być pod wpływem alkoholu.

Tej samej nocy policjanci wykonując czynności w związku z kolizją drogową, której 22-letni sprawca oddalił się dostawczym fiatem z miejsca zdarzenia ustalili, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kierujący noc spędził w policyjnym areszcie.

Dwa dni później mundurowi zatrzymali innego kierowcę. Tym razem 43 letni mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu okazało się, że wydmuchał ponad 2 promile. Mimo, że kierował pojazdem po polu, nie ominie go odpowiedzialność karna.

Kolejny z zatrzymanych swoją podróż zakończył spadając osobowym mini cooperem z rampy kolejowej w miejsce byłego torowiska. 52 letni mieszkaniec Łukowa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz wszyscy czterej kierujący, za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności i wyobraźni. Taki kierowca łamie prawo drogowe, a także naraża na utratę zdrowia i życia siebie,swoich pasażerów oraz inne osoby. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek !

 


Autor: sierż.szt. Małgorzata Mazurek

KMP Siedlce

Powrót na górę strony