Policjant w czasie wolnym od służby ujął pijanego kierowcę - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby ujął pijanego kierowcę

Data publikacji 09.10.2020

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w czasie wolnym od służby ujął pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant w czasie wolnym od służby jechał drogą krajową nr 2 w kierunku Siedlec, w pewnym momencie zauważył, że kierowca osobowej mazdy nie jest w stanie utrzymać pojazdu na swoim pasie ruchu i zjeżdża na pobocze. Po krótkiej chwili obserwacji kierującego na drodze policjant usiłował spowodować, aby kierowca mazdy zatrzymał się, jednak ten wyprzedził go i pojechał dalej. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego siedleckiej komendy, a sam pojechał za kierowcą, który próbował zmienić trasę jazdy, aż dojechał do drogi polnej zatrzymując się tuż przed rzeką. Wtedy został ujęty przez siedleckiego policjanta, który uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zdecydowana postawa funkcjonariusza przyczyniła się do zatrzymania 26–letniego kierowcy, który jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, usłyszy on teraz zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa, grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zauważymy kierowcę, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego - nie bądźmy obojętni, reagujmy i powiadommy o tym Policję!. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer alarmowy 112. To tylko jeden, a może aż jeden telefon, który uratuje ludzkie życie.

 

Autor: sierż. szt. Małgorzata Mazurek

Powrót na górę strony