Aktualności

Sprostowanie dotyczące sprawy znęcania się nad zwierzęciem

Data publikacji 04.01.2021

W miniony weekend mieszkańców Siedlec poruszyła sprawa spowodowania śmierci kota w sylwestrową noc. Wg doniesień prasowych nn sprawca przywiązał do ciała zwierzęcia petardy, których odpalenie doprowadziło do jego śmierci. Wersja wydarzeń przedstawiona przez dziennikarzy nie znajduje potwierdzenia w faktach.

Należy podkreślić, że  zgłoszenie dotarło do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w dniu 2 stycznia br, podczas gdy zawiadamiająca znalazła truchło kota ponad dobę wcześniej i przeniosła je w inne miejsce. W ten sposób doprowadziła do  utraty śladów z miejsca zdarzenia. Policjanci wykonali  wszystkie stosowne czynności procesowe , a obecnie czekamy  na opinię lekarza weterynarii, który wykona sekcję zwłok zwierzęcia. Wstępnie wykluczone zostało spowodowanie śmierci, poprzez  użycie  petard czy innych tego  rodzaju środków.

Podana  bez żadnej weryfikacji informacja wywołała wiele negatywnych emocji w przestrzeni publicznej oraz falę hejtu w stosunku do mieszkańców osiedla przy ul.Wyszyńskiego w Siedlcach. W świetle  powyższego zdarzenia apelujemy o weryfikację wszelkich informacji przed ich publikacją. Fake newsy maja bardzo negatywny wydźwięk społeczny i niekorzystnie wpływają na wizerunek medialny  lokalnej społeczności.

Zwracamy się  również z apelem do wszystkich , którzy ujawnią  czyn przestępczy. W takiej sytuacji  należy niezwłocznie powiadomić  najbliższą jednostkę policji i nie dokonywać  żadnych zmian na miejscu zdarzenia, bo zatracie  śladów  zmniejsza  szanse na wykrycie sprawcy przestępstwa i wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy. 

kom.Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony