Kolejny oszust działający metodą na „ policjanta” - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Kolejny oszust działający metodą na „ policjanta”

Data publikacji 30.04.2021

Wczoraj w godzinach południowych oficer dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy od 77 -letniej mieszkanki naszego miasta. Podający się za policjanta oszust przekonał kobietę, że listonosz dostarcza jej fałszywe banknoty.

Do starszej pani  zadzwonił mężczyzna podający się za  funkcjonariusza  Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Poinformował , że listonosz przekazujący jej pieniądze współpracuje z przestępcami. Powiedział , że banknoty są prawdopodobnie  fałszywe i  w celu ich sprawdzenia zgłosi się po nie policjant. W trakcie rozmowy uzyskał od kobiety  adres zamieszkania i w krótkim czasie rzekomy „policjant” zjawił się u pokrzywdzonej. Seniorka przekazała mężczyźnie kilkanaście tysięcy złotych.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem  aby nie przekazywać  pieniędzy  żadnym obcym osobom. Policjanci ani funkcjonariusze innych służb nie mają prawa żądać  od nas wydania gotówki. Zwracamy się z prośbą także do członków rodzin seniorów, aby rozmawiali z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń.

kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

Powrót na górę strony