Kolejna edycja kampanii „ Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!” - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Kolejna edycja kampanii „ Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!”

Data publikacji 13.09.2021

Dzisiaj (13.09) policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siedlcach przypominali kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach  realizują kampanię – „Kierowco! Nie polujemy na zebrach".

Kampania chociaż dotyczy poważnego problemu, bezpieczeństwa  w rejonie przejść dla pieszych,  realizowana  jest  w sposób niestandardowy. Główna jej postać  to  ZEBRA  będąca synonimem  przejścia dla pieszych w języku potocznym. W akcję bezpieczeństwa pieszych zaangażowały się także szkoły czego dobrym przykładem są uczniowie z Publicznej  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siedlcach im. Komisji Edukacji Narodowej. W dniu dzisiejszym dzieci poprzez przygotowane plansze i symbole przypominały kierowcom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ma to szczególne znaczenie z uwagi na fakt, iż szkoły   usytuowane są często w  rejonach o dużym natężeniu ruchu.

 

nadkom. Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

Powrót na górę strony