Mazowiecka grupa SPEED - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 20.09.2021

Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów. Na mazowieckich drogach cały czas czuwają nad bezpieczeństwem policjanci z grupy SPEED.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili 1062 wykroczenia, a 907 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 8 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 784 mandaty karne i skierowali 8 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 11 praw jazdy oraz 43 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również 6 pijanych kierowców oraz jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony