ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym - Aktualności - KMP w Siedlcach

Aktualności

ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym

Data publikacji 21.09.2021

W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem:

Żyj i pozwól żyć innym

Organizatorzy akcji podkreślają, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg.

Siedleccy policjanci, w ramach tej akcji, w rejonie  Szkoły Podstawowej w Białkach wspólnie z uczniami tej placówki uwrażliwiali kierowców na konieczność bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy. Każdemu zatrzymanemu do kontroli  dzieci wręczały do podpisania  „Moje Zobowiązanie” do przestrzegania przepisów  ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

 

Powrót na górę strony