Aktualności

Zderzenie z łosiem

Data publikacji 21.09.2022

Wczoraj wieczorem na terenie gm. Zbuczyn doszło do poważnego wypadku drogowego. W wyniku wtargnięcia łosia na jezdnię doszło do zderzenia dwóch pojazdów: osobowego i ciężarowego. 21-letni kierowca mazdy odniósł poważne obrażenia, zwierzę nie przeżyło.

Wczoraj  przed godziną 20.00, w rejonie msc. Krzesk Królowa Niwa, na prostym odcinku drogi,  kierujący mazdą potrącił przebiegającego przez jezdnię łosia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwierzę gwałtownie wtargnęło przed maskę auta. 21-letni kierowca mazdy utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w naczepę nadjeżdżającej z przeciwka scanii, a następnie  z pasa jezdni zjechał do przydrożnego lasku. Kierowca  mazdy podróżował sam. Z poważnymi  obrażeniami ciała przewieziony  został do Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Zwierzę zginęło na miejscu.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.

 

Autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony