Aktualności

Niebezpieczny Weekend. Zatrzymano pięcioro nietrzeźwych kierowców. Doszło do trzech wypadków, w tym potrącenia dwojga pieszych.

Data publikacji 21.11.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w miniony weekend zatrzymali pięcioro nietrzeźwych kierowców. Dwóch było sprawcami kolizji. Teraz ze swojego postępowania będą tłumaczyć się w sądzie. Doszło także do trzech wypadków drogowych, w tym potrącenia dwojga pieszych.

Kolejne przypadki nieodpowiedzialnego zachowania miały miejsce w miniony weekend na terenie naszego powiatu. Pierwsza pijana osoba została zatrzymana przez patrol ruchu drogowego w Siedlcach.. Podczas rutynowej kontroli policjanci przebadali kobietę kierująca  BMW. 39-letnia mieszkanka gminy Siedlce miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejny wyeliminowany z ruchu został 24 -letni mieszkaniec gm. Paprotnia, który wjechał do rowu  w rejonie msc. Hołubla. Kierujący VW  miał ponad 1  promila alkoholu w organizmie oraz zatrzymane wcześniej prawo jazdy.

Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli w Łysowie, bo jechał Skodą, bez włączonych świateł. Podczas kontroli okazało się  że 39 latek jest wyraźnie pod wpływem alkoholu. Ponieważ odmówił poddania się badaniu został  przewieziony do szpitala gdzie pobrano od niego krew.  

Następny  nietrzeźwy to kierujący VW na terenie miasta.  Po zatrzymaniu do kontroli  „wydmuchał „ ponad  2 promile.

Sam zgłosił się  do naszej Komendy nietrzeźwy 46 latek,który chwilę wcześniej spowodował kolizję.Mężczyzna kierował pojazdem Hyundai. Będąc na skrzyżowaniu  spowodował kolizję drogową z kierującą pojazdem  Mazda, lat 61  poprzez uderzenie w tył jej auta, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W obecności córki  zgłosił się do KMP Siedlce i przyznał się do spowodowania kolizji oraz jazdy pod wpływem alkoholu

Niestety pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości czeka ich teraz odpowiedzialność karna i finansowa.

W trakcie minionego weekendu doszło także do trzech wypadków drogowych. W dniu 18 listopada 2022 roku w Siedlcach ul. Kilińskiego, gdzie kierująca samochodem osobowym m-ki Skoda , lat 31 zam.  gm. Zbuczyn jadąca w kierunku tunelu w rejonie posesji nr 32 na ul. Kilińskiego w Siedlcach potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę, lat 60 zam.  gm. Siedlce. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia zdarzył się wypadek w msc. Mościbrody. Kierujący  AUDI  45 letni mieszkaniec Łukowa,  jadąc w kierunku Siedlec potrącił pieszego przechodzącego z lewej strony jezdni na prawą poza terenem zabudowanym. Nieprzytomny mężczyzna został zabrany do Szpitala w Siedlcach.

Kolejne zdarzenie miało miejsce  w rejonie miejscowości Czepielin Kolonia gm. Mordy, także 18 listopada br. Kierujący samochodem Dacia lat 39 mieszkaniec gm. Siedlce, na łuku drogi  zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault, kierowanym przez  21- latka. Pasażerowie samochodu Dacia ( 3 osoby) z obrażeniami ciała zostały przewiezione do Szpitala w Siedlcach.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

nadkom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony