Aktualności

Po zakupach wezwanie na policję? Ja to? Przecież zapłaciłem!

Data publikacji 09.02.2023

Zrobiłeś zakupy w dyskoncie spożywczym, zapłaciłeś a za jakiś czas dostajesz wezwanie na policję w sprawie kradzieży? Ten problem jest coraz częstszy sprawdź co może być tego przyczyną.

Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlce wpływa coraz więcej zgłoszeń o podejrzeniu popełnienia wykroczeń - kradzieży rożnego rodzaju artykułów, głównie w jednej znanej sieci dyskontów spożywczych. Często z przeprowadzonych czynności wynika, że do czynu zabronionego nie doszło, a nieuiszczenie zapłaty za towar odbywało się przy transakcjach przeprowadzanych na kasach samoobsługowych. Brak odnotowanej płatności za zakupy spowodowane było nieświadomym niewprowadzeniem kodu PIN w przypadkach transakcji kartami płatniczymi zbliżeniowo bądź też  zbliżeniem karty do czytnika w nieodpowiedni sposób.


Apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na poprawność transakcji w celu uchronienia siebie przed nieprzyjemnymi sytuacjami i tłumaczeniem się przed policją po zakupach. Najczęstsze przypadki zgłoszeń dotyczą drobnych zakupów, za które osoby nie brały paragonów z kas samoobsługowych, tylko w pośpiechu przykładały kartę, myśląc, że płatność odbyła się zbliżeniowo bez konieczności podawania kodu PIN, co jednak nie miało miejsca i zostało zgłoszone jako kradzież.

Zwracajmy uwagę na poprawne przykładanie kart płatniczych i wpisywanie kodu PIN, a w przypadku ujawnienia po zrobionych zakupach braku obciążenia konta bankowego za  transakcje, prosimy o zgłoszenie się do  sklepu celem  uregulowania należności i do KMP w Siedlcach w celu wyjaśnienia okoliczności.

 

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony