Aktualności

Podpalacz lasu zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Mordach zatrzymali mężczyznę, który podpalił las w Hołubli. Miał 2.4 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mordach patrolując rejon służbowy dostali informację od przejeżdżających pracowników spółki komunalnej, że w pobliskim lesie coś się pali. Podjechali we wskazane miejsce i zobaczyli ogień w głębi i na skraju lasu. Gdy zaczęli się rozglądać zauważyli mężczyznę, który pochyla się przy stercie gałęzi. Gdy szli w jego kierunku mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci pobiegli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali 41-latka, który jest mieszkańcem gm. Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna tłumaczył się, że to nie on podpalił las, on tylko chciał zapalić papierosa.

Policjanci zatrzymali podpalacza, który jak się okazało miał 2.4 promila alkoholu we krwi. Dzielnicowi czekając na przyjazd straży pożarnej zaczęli gasić zarzewia ognia, by uniknąć rozprzestrzenienia się ognia, następnie akcję gaśniczą dokończyli strażacy. Sprawca podpalenia za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 Autor: podkom. Ewelina Radomyska  

Powrót na górę strony