Aktualności

Z nadmierną prędkością bez uprawnień i obowiązkowego OC pojazdu

Data publikacji 18.05.2023

Policjanci siedleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej busa, którym kierował 28-latek. Przekroczył on dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym kierował, nie posiada ubezpieczenia OC. Teraz jego sprawa trafi do sądu.

Policjanci wydziału ruchu drogowego siedleckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed w Pruszynie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierujac busem przekroczył prędkość o 39 km/h na obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd nie posiada wykupionej obowiązkowej polisy OC. Za popełnione wykroczenia na konto 28-latka zostało dopisanych 19 punktów karnych, a sprawa trafi do sądu.


Przypominamy, że wprowadzony w styczniu 2022 roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w zakresie kierowania bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie, obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 tys. złotych. Zatrzymany przez policję kierowca bez uprawnień, obowiązkowo dostanie także zakaz kontynuowania dalszej jazdy.
 

podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony