Aktualności

Mandaty za nieprawidłowe parkowanie

Data publikacji 24.05.2023

W ostatnim czasie nasiliły się zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) dotyczące nieprawidłowego parkowania jak również zatrzymywania pojazdów na drodze dla rowerów i pieszych w Siedlcach na ul. Lewandowskiego, przed umiejscowionym tam paczkomatem.

Większość z nas przeniosła się z zakupami do sieci internetowej i zamawia paczki do domów, paczkomatów lub punktów odbioru, stąd też coraz więcej takich miejsc możemy zobaczyć na terenie m.in. Siedlec. Paczkomaty są o tyle wygodne, że możemy odebrać przesyłkę w kilka minut o dowolnej porze. Gorzej jest, gdy zaparkujemy na zakazie lub tak, że ktoś nie może przejść lub przejechać rowerem, bo my przecież tylko „na chwilę” albo coś nam się przypomni i pójdziemy szybko coś kupić w pobliskim sklepie. Takie sytuacje coraz częściej są zgłaszane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) i zawsze poddawane weryfikacji przez patrole policji. W przypadku ich potwierdzenia kierowca może zostać ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł i 1 pkt karny.

W przypadku tego konkretnego miejsca na ul. Lewandowskiego przy paczkomacie obowiązuje zakaz zatrzymywania się, co sygnalizuje znajdujący się znak pionowy drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”

Apelujemy do kierujących o zwracanie uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. W związku z nadmiernym łamaniem i nie przestrzeganiem tego zakazu, w każdym przypadku naruszenia  przepisów będą wobec kierujących pojazdami wyciągane konsekwencje prawne (MKK, wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Siedlcach).

 

 

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony