Aktualności

Inauguracja "Gminnej Akademii Seniora"

Data publikacji 02.06.2023

W środę (31.05) rozpoczęliśmy cykl zajęć w ramach projektu „ Gminna Akademia Seniora”. To wspólne przedsięwzięcie Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Gminy Siedlce, adresowany do seniorów z terenu Gminy Siedlce. Ma na celu podniesienie świadomości seniorów w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz mienie.

W środę (31.05) w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach, mł.insp. Dariusz Dudek zainaugurował akcję społeczną pod nazwą „Gminna Akademia Seniora”.

Celem projektu jest edukacja osób starszych w zakresie aspektów prawnych związanych z bezpieczeństwem seniorów w domu oraz w przestrzeni publicznej, zapobieganie wyłudzeniom środków finansowych oraz oszustwom dokonywanym na osobach starszych, ale także zwiększenie świadomości mieszkańców gminy Siedlce w wieku 60+ na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszania się w świecie internetu.

Projekt zrealizowany zostanie w cyklu  warsztatów edukacyjno-informacyjno-kulturowych adresowanych do seniorów na terenie Gminy Siedlce. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali także: Bank Pekao S.A - Oddział w Siedlcach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Dla uczestników przewidziano konkursy obejmujące zagadnienia przekazywane w ramach warsztatów.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony