Aktualności

Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce

Data publikacji 05.07.2023

Marzysz o mundurze, ale nie wiesz czy znajdziesz coś dla siebie? Postaramy się cyklicznie przedstawiać wam zakres zadań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, by pokazać szersze spektrum możliwości, w których możecie się spełniać zostając jednym z Nas. Dzisiaj przedstawimy grupę realizacyjną naszej jednostki.

Grupy realizacyjne, znane także jako grupy szybkiego reagowania lub grupy wsparcia to formacje policyjne funkcjonujące najczęściej w miejskich i powiatowych komendach Policji. Są to formacje utworzone w celu zwalczania terroru kryminalnego i przestępczości pospolitej nie należy tego mylić z terroryzmem.

Do ich głównych zadań należą: zatrzymywanie szczególnie niebezpiecznych przestępców, konwojowanie niebezpiecznych przestępców i zabezpieczanie rozpraw sądowych, realizacja zatrzymań na zlecenie wydziałów oraz sekcji kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych, udział w zabezpieczeniach imprez masowych.

Grupa Realizacyjna KMP w Siedlcach powstała w roku 2021r.  W skład grupy weszli policjanci, którzy przeszli postępowanie kwalifikacyjne i egzaminy sprawnościowe, po ukończeniu których odbyli specjalistyczne szkolenie pod okiem Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu.

Grupa Realizacyjna KMP w Siedlcach nie jest grupą etatową, co oznacza, że funkcjonariusze na co dzień wykonują czynności patrolowo-interwencyjne, a ich głównym zadaniem jest podejmowanie interwencji wymagających specjalistycznego wyposażenia oraz udzielanie pomocy i wspomaganie innych patroli na terenie działania naszej komendy.

Policjanci uczą się działań na obszarach miejskich w ramach, których ćwiczą się w strzelaniu w budynkach, zatrzymywaniu groźnych przestępców, udzielania pomocy przedmedycznej osobom rannym.

Jeżeli jesteś osobą wysportowaną i marzysz właśnie to takiej służbie, dołącz do nas i spełniaj się zawodowo, szkoląc się pod okiem najlepszych specjalistów.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska 

 • Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
  Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
 • Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
  Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
 • Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
  Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
 • Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
  Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
 • Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce
 • Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce

Opis filmu: Grupa realizacyjna naszej jednostki - KMP Siedlce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.87 MB)

Powrót na górę strony