Aktualności

Inauguracja projektu w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024”.

Data publikacji 18.09.2023

Dzisiaj (18.09) w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach odbyła się inauguracja wspólnego projektu Miasta Siedlce i Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo na drodze to kluczowa kwestia, która ma ogromne znaczenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ważne jest aby znać i przestrzegać przepisów drogowych. W tym celu będą prowadzone zajęcia edukacyjno - profilaktyczne dla dzieci, młodzieży i seniorów z terenu miasta Siedlce, bo bezpieczeństwo na drodze zależy od wspólnych wysiłków wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego ważne jest aby każdy znał i przestrzegał tych zasad.

Dla dzieci klas I-III przewidziane są zajęcia pn. „Jestem bezpieczny na drodze, w miejscach publicznych i w domu”, będzie to cykl spotkań policjantów Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach z uczniami siedleckich szkół podstawowych (klasy I-III). W trakcie spotkań dzieci dowiedzą się jak zachowywać bezpieczeństwo w różnych sytuacjach oraz co robić w sytuacjach zagrożenia.

Z młodzieżą siedleccy policjanci spotkają się w ramach debaty „Młodzież o bezpieczeństwie”, w której wezmą udział uczniowie siedleckich szkół średnich, nauczyciele oraz policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Uczestnicy debaty będą starali się odpowiedzieć na pytania: Czy w mieście jest bezpiecznie? Co można zmienić, żeby było bezpieczniej? W trakcie debaty odbędzie się prelekcja policjantów na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

Z siedleckimi seniorami nasi policjanci spotkają na spotkaniu pod nazwą „Bezpieczny senior” w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, funkcjonującego przy Miejskim Ośrodku Kultury. W trakcie spotkania policjanci omówią zagrożenia, na które narażone są szczególnie osoby starsze.

Dzisiaj obyły się już pierwsze zajęcia z dziećmi ze Szkoły podstawowej nr 8 w Siedlcach.

 

kom. Ewelina Radomyska

 

Powrót na górę strony