Aktualności

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez siedleckich funkcjonariuszy

Data publikacji 19.09.2023

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny w jednym z lokali w Siedlcach zabezpieczyli 5 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Siedleccy policjanci w wyniku wspólnych działań wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeszukali wytypowany na terenie Siedlec jeden z lokali, w którym ujawnili 5 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz ponad 7 500 zł w gotówce.

W ocenie funkcjonariuszy KAS automaty ustawione w lokalu były wykorzystywane do nielegalnych losowych gier hazardowych. Wygrane rzeczowe lub punktowe, zamieniane następnie były przez obsługę lokalu na wygrane pieniężne, o czym świadczyć może zebrany podczas czynności materiał dowodowy. Ponadto w ocenie funkcjonariuszy automaty ustawione w lokalu służyły organizatorowi do uzyskiwania nieopodatkowanych, nielegalnych dochodów z tytułu nielegalnych gier hazardowych. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi prawie 68 tys. zł.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skodyfikowanego w art. 107 par. 1 kks dokonano zatrzymania jednej osoby, która usłyszała zarzuty.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 kom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony