Aktualności

Wypadek śmiertelny w gminie Mokobody - policjanci apelują o rozwagę za kierownicą

Data publikacji 02.02.2024

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce wczoraj (01.02) w miejscowości Sosna Korabie. Na drodze śmierć poniósł 19-letni mężczyzna. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli siedleckich policjantów, wczoraj doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki BMW, 19-letni mieszkaniec gminy Mokobody najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w przepust drogowy, w wyniku czego pojazd dachował. Ostatecznie zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Kierujący w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i bezpieczną jazdę, skupienie na drodze, zachowanie ostrożności i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przepisy ruchu drogowego mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy ich przestrzegać i się do nich stosować.
Bezpiecznego weekendu!

 

kom. Ewelina Radomyska /KMP w Siedlcach

  •  
  •  
  •  
  •  
Powrót na górę strony