Aktualności

Policjanci KMP Siedlce prelegentami na konferencji "NA KROK PRZED... HEJTEM"

Data publikacji 12.02.2024

W czwartek 8 lutego 2024 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wzięli udział w kolejnym spotkaniu profilaktycznym pn.: "Na krok przed.... hejtem", którego organizatorem był Zespół Oświatowy w Krześlinie

Konferencje pn.: "Na krok przed ... hejtem" to kontynuacja działań profilaktycznych organizowanych przez Zespół Oświatowy w Krześlinie mających na celu uświadomienie młodym ludziom, co to jest hejt i jakie są jego najczęstsze mechanizmy, jaka jest skala tego zjawiska i jakie niesie za sobą konsekwencje dla ofiary hejtu jak i samego hejtera. Podczas czwartkowego spotkania z ramienia naszej komendy wystąpili w roli prelegentów sierż. szt. Barbara Jastrzębska i sierż. szt. Krzysztof Szczygielski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, którzy podjęli temat konsekwencji prawnych hejtu. Oprócz policjantów wystąpiła pani Marta Kozaczuk – psycholog kliniczny, psychoterapeuta, koordynator zespołu psychologów Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

 

Wielkie gratulacje dla Pani dyrektor Moniki Głuchowskiej, nauczycieli oraz uczniów z Zespołu Oświatowego w Krześlinie za podjęcie się tego trudnego tematu i wielkiego zaangażowanie w organizację konferencji.

 

Dziękujemy za zaproszenie, a uczestnikom za udział, zainteresowanie i wszystkie pytania, na które mogliśmy odpowiedzieć.

 

kom. Ewelina Radomyska / KMP Siedlce

 

Powrót na górę strony