Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku w Oleśnicy

Data publikacji 12.04.2024

Kierowca, który w sobotni wieczór potrącił w Oleśnicy grupę pieszych następne 3 miesiące spędzi w areszcie. We wtorek (9.04) 38-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz nie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Sąd Rejonowy w Siedlcach wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W sobotni wieczór w Oleśnicy kierujący audi z nieustalonych przyczyn wjechał w grupę trzech pieszych, a następnie nie udzielając im pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany przez policjantów 38-latek usłyszał już zarzut i kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Nie da się przewidzieć na drodze wszystkiego. Sytuacje są różnie i czasami dochodzi do zdarzenia drogowego, ale niezależnie od tego z czyjej winy do niego doszło, należy pomoc poszkodowanym. Kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany: zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku; usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego; podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany ponadto: udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać pogotowie ratunkowe i Policję i nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku; pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie pogotowia lub Policji wymaga oddalenia się -niezwłocznie powrócić na to miejsce.

Autor: kom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony