Turniej - Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Aktualności - KPP w Węgrowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej - Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Data publikacji 29.04.2019

Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym zakończone. Powiat węgrowski reprezentować będzie młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie.

Jak co roku turniej zorganizowany został przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Urzędu Miasta Węgrów oraz Szkołą Podstawową w Węgrowie. Celem turnieju jest przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań.

Eliminacje turnieju odbyły się 25 kwietnia przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II           w Węgrowie. Tego dnia o zwycięstwo rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych                i gimnazjalnych powiatu węgrowskiego. Pod czujnym okiem komisji w której skład weszli przedstawiciele organizatorów, uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami jazdy po torze przeszkód.

Powiat węgrowski reprezentować będzie młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie i Szkoła Podstawowa im. Jana Dobrogosta Krasińskiego                w Węgrowie

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, elementy odblaskowe oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Węgrowa, Szkołę Podstawową w Węgrowie oraz WORD Siedlce.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników turnieju, z roku na rok jest coraz większy. Ale turniejowa rywalizacja to nie wszystko. Wiedza tam wykorzystywana pozostanie i na pewno przełoży się na bezpieczne zachowania na drogach.sierż. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony