Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w Węgrowie - Aktualności - KPP w Węgrowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w Węgrowie

Data publikacji 19.07.2019

Zapraszamy w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie insp. Andrzeja Styrczuli w dniu 26 lipca 2019 r., na uroczyste obchody Święta Policji w 100 rocznicę powołania Policji Państwowej.

Sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Policja Państwowa stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. Ten dzień będzie wyjątkowy dla wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników Policji w Węgrowie. W trakcie uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości rozpoczną o godz: 11:30 się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych  Policjantów Policji Państwowej w Miednoje i Ostaszkowie przy ul. Piłsudskiego 6. Następnie Masza Święta w Bazylice Mniejszej w Węgrowie o godz: 12:00. Natomiast o 13:00 na Rynku Mariackim w Węgrowie odbędzie się uroczysty apel z okazji obchodzonego Święta.

W trakcie uroczystości będzie można podziwiać występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Radomia. Przygotowane stoiska profilaktyczne zaproszonych gości zapewnią doskonałą okazję do zapoznania się zasadami bezpieczeństwa oraz specyfiką pracy Nadleśnictwa czy Wojskowej Komisji Uzupełnień z  Mińska Mazowieckiego.

 

M/K

Powrót na górę strony