Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – zgłoszenia w powiecie węgrowskim

Data publikacji 25.11.2016

Od 20 września w powiecie węgrowskim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy z mieszkańców może informować Policję o zauważonych przez siebie zagrożeniach bezpieczeństwa i porządku. Policjanci powiatu węgrowskiego odnotowali w czasie funkcjonowania mapy 85 zgłoszeń.

Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości – 31. Spośród 85 liczba zgłoszeń potwierdzonych to 17, niepotwierdzonych: 49. W weryfikacji pozostaje obecnie 19.

 

Przypominamy, by zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji.

 

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

 

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Powrót na górę strony