Aktualności

Spotkania profilaktyczne węgrowskich policjantów

Data publikacji 06.10.2022

Bezpieczna droga do szkoły, zasady zachowania wobec osób obcych i niebezpiecznych oraz bezpieczeństwo dzieci w pojazdach - to tematy spotkań policjantów z dziećmi ze szkół oraz przedszkoli.

uczniami klas szkół podstawowych, aby rozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ostatnio spotkania odbyły się w Przedszkolu w Wyszkowie, Bajka i Pod Słoneczkiem w Węgrowie oraz Szkole Podstawowej w Liwie.

 Spotkania organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Mundurowi omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci przypomnieli m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Młodzi uczniowie mieli też okazję do przećwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci zwracali też uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku oraz jak powinno się bezpiecznie podróżować samochodem jako pasażer.

Istotnym punktem spotkań była też rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Zależy nam na tym, aby dzieci pamiętały, że nie należy rozmawiać z osobami obcymi, nie należy udzielać im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także nie należy brać żadnych przedmiotów od nieznajomych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby.

 

 

 

mł.asp. Monika Księżopolska

Powrót na górę strony