„Kręci mnie bezpieczeństwo” na festynach i w Noc Detektywów - Aktualności - KPP w Węgrowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” na festynach i w Noc Detektywów

Data publikacji 12.06.2017

Węgrowscy i łochowscy policjanci spotkali się z dziećmi na festynach w Kopciach, Zieleńcu, Trzebuczy oraz w Noc Detektywów w Węgrowie. Główną atrakcją spotkań było oglądanie radiowozu i wyposażenia policyjnego.

Spotkania z dziećmi i rodzicami podczas festynów odbyły się w minionym tygodniu  w Kopciach, Zieleńcu, Trzebuczy oraz Noc Detektywów w Węgrowie.

 

Węgrowscy i łochowscy funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym dotyczące: bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych. Dzieci poznały także wyposażenie policjanta oraz na czym polega praca funkcjonariuszy. Atrakcją spotkań stał się również radiowóz policyjny, do którego można było wsiąść i obejrzeć od środka a także znakowanie rowerów.

 

9 czerwca w Węgrowie Biblioteka Miejska zorganizowała Noc Detektywów. W spotkaniu uczestniczył technik kryminalistyki z węgrowskiej komendy. Omówił na czym polega jego praca i zaprezentował walizkę z wyposażeniem.  Pokazał także dzieciom jak zabezpieczać ślady podczas różnego rodzaju wydarzeń.

 

Na festynach mieszkańcy odwiedzający stoiska policyjne mogli dowiedzieć się od policjantów  jak działa aplikacja „Moja Komenda”, oraz jakim pomocnym narzędziem jest „Krajowa Mapa Zagrożeń”. Wszyscy odwiedzający stoisko zainteresowani pracą w Policji otrzymywali materiały promocyjne jak zostać policjantem. 

 

sierż. szt. Anna Maliszewska

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony