Aktualności

Potrącenie rowerzysty w Węgrowie

Data publikacji 16.05.2024

W ubiegłą środę (15.05) po godzinie 16 w Węgrowie doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego peugeotem.

15 maja 2024 r. w Węgrowie w obszarze niezabudowanym, na prostym odcinku drogi przy dobrych warunkach atmosferycznych 28-letni mężczyzna kierując pojazdem marki Peugeot jadąc w kierunku Siedlec, uderzył prawym lusterkiem w 67-letniego mężczyznę  poruszającego się rowerem w tym samym kierunku. Rowerzysta wskutek zdarzenia doznał obrażeń ciała w wyniku czego został przewieziony do szpitala przez kierującego peugeotem. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Węgrów.

 

Przypominamy! Rowerzysta od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie roweru. Ponadto musi zachować szczególną ostrożność, jak również włączyć światła, w które rower jest wyposażony (z przodu i z tyłu) w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (mgła, deszcz, itp.).
Dodatkowo każdy rowerzysta, pomimo że nie jest to obowiązkowe, powinien korzystać z kasku ochronnego, ponieważ nawet pozornie niegroźna wywrotka na rowerze, może doprowadzić do tragicznych skutków.

 

st. sierż. Rafał Bałdyga

Powrót na górę strony