Aktualności

Chwila nieuwagi nietrzeźwego doprowadziła do zdarzenia drogowego

Data publikacji 17.05.2024

W Łochowie nietrzeźwy kierujący pojazdem mechanicznym doprowadził do zderzenia z 12 latkiem, który kierował hulajnogą elektryczną. Sprawę wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Łochowie.

W środę (15 maja) 46-letni mężczyzna naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym prowadząc pojazd marki Toyota w terenie zabudowanym. Kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie zachował należytej ostrożności na prostym odcinku drogi, w wyniku czego potrącił 12- latka, który poruszał się hulajnogą elektryczną. Chłopiec w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łochowie.

Przypominamy! Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany.

 

st. sierż. Rafał Bałdyga

Powrót na górę strony