„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - wspólne działania służb mundurowych - Aktualności - KPP w Węgrowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - wspólne działania służb mundurowych

Data publikacji 17.08.2017

16 sierpnia w godzinach w Węgrowie nad Zalewem odbył się pokaz ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcja na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Atrakcje przygotowali węgrowscy policjanci oraz strażacy. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wspólne działania węgrowskich policjantów oraz strażaków odbyły  się nad Zalewem w Węgrowie. Głównym celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne wakacje”. Celem przedsięwzięcia jest także zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było w minioną środę  (16.08.2017) zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie. Ćwiczenia te przeprowadzili strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. O zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą przypomnieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

mł. asp. Anna Maliszewska

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony