Areszt dla 27-latka za znęcanie się nad rodziną
Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 27–latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad własnymi rodzicami i braćmi. Domowy agresor został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów po tym jak podczas kolejnej już awantury, nie tylko nie szczędził przykrych słów wobec domowników, ale także trzymając w ręku noż, groził jednemu z nich śmiercią. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
W miniony poniedziałek (20 października) wyszkowscy policjanci interweniowali w jednym z domów na terenie gm. Wyszków, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia miało dochodzić do przemocy domowej.
Na miejscu mundurowi ustalili, że 27-latek od pewnego czasu znęca się fizycznie i psychicznie nad własnymi rodzicami i braćmi, zwłaszcza wtedy, kiedy jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna notorycznie wszczynał awantury w trakcie, których był agresywny, krzyczał, naruszał nietykalność domowników, zakłócał im codzienne funkcjonowanie i niszczył wspólne mienie, a dodatkowo, w dniu interwencji miał grozić jednemu z nich pozbawieniem życia, przy użyciu noża.
W tej sytuacji rekcja mundurowych była natychmiastowa. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
W środę (22 października) mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zastosował wobec agresora najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 27-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
podkom. Wioleta Szymanik/KPP w Wyszkowie