Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych. Pojawienie się kobiet w policji było z jednej strony efektem rozszerzania obszarów aktywności kobiet, w tym aktywności zawodowej, a z drugiej - koniecznością, gdyż policja musiała się zmieniać. Pojawiły się nowe formy przestępczości, które występowały masowo: sutenerstwo, nierząd, problemy z młodzieżą, problemy wychowawcze, rodzinne, przestępstwa wobec kobiet. Z tymi zjawiskami policja w męskim wydaniu do końca sobie nie radziła, dlatego trzeba było sięgnąć po żeńskie służby.
Dodano: 20.02.2025 100 lat kobiet w Policji -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Dodano: 20.02.2025 Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”! -
W środę 19 lutego 2025 r. na terenie całej Polski prowadzone będą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Truck & Bus” koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego „Roadpol”. Celem akcji jest przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wykonywania transportu drogowego, w szczególności przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi.
Dodano: 19.02.2025 Działania "Truck & Bus" -
Wiesz o zagrożeniu? Zaznacz je na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Szczególnie teraz, gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia osób, które nie mają schronienia, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy z różnych względów potrzebują pomocy. Informując odpowiednie służby, możemy uratować czyjeś życie.
Dodano: 18.02.2025 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa-wystarczy jedno kliknięcie by pomóc osobie w potrzebie -
17 lutego obchodzimy Dzień Służby Cywilnej. Z tej właśnie okazji w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem kadry kierowniczej, policjantów oraz pracowników cywilnych naszej jednostki.
Dodano: 18.02.2025 Święto Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Zwoleniu -
Bez Nich funkcjonowanie Policji byłoby praktycznie niemożliwe - to Oni każdego dnia wspierają swoich kolegów w mundurach. Dzięki swojej fachowości, sumienności i otwartości przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania całej formacji, jaką jest Policja. Budują jej pozytywny wizerunek. Z okazji obchodzonego 17 lutego Dnia Służby Cywilnej I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik wręczył wyróżnienia 60 pracownikom mazowieckiego garnizonu.
Dodano: 17.02.2025 Uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej -
Ostatnie wahania temperatur sprawiają, że lód na zbiornikach wodnych jest niepewny. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki są niebezpieczne. Brak ostrożności i nadzoru nad dziećmi, a także lekkomyślność dorosłych może prowadzić do tragedii.
Dodano: 17.02.2025 Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód - Dodano: 17.02.2025 Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu z okazji Dnia Służby Cywilnej
-
We wtorek (11.02) na terenie powiatu zwoleńskiego rozpoczęła się dwudniowa akcja pn. „TRZEŹWOŚĆ LOKALNIE”. Zwoleńscy funkcjonariusze od wczesnych godzin porannych prowadzili wzmożone kontrole na głównych trasach oraz lokalnych drogach naszego powiatu. Działania miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy stwarzają zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 13.02.2025 Trzeźwość lokalnie”- na terenie powiatu zwoleńskiego -
Ruszyła kampania społeczna, która ma uświadomić społeczeństwu, że stosowanie leków zakupionych z nieznanych źródeł zagraża zdrowiu i życiu. Proceder handlu fałszywymi lekami kwitnie w Internecie na całym świecie – według szacunków Interpolu nawet 1 milion ludzi umiera każdego roku z powodu ich używania.
Dodano: 13.02.2025 Inauguracja kampanii "Nie okradaj się ze zdrowia. Fałszywe leki to prawdziwe zagrożenie"