Aktualności

Bezpieczne ferie -wspólne działania Policji ze Strażą Pożarną i Sanepidem

Data publikacji 15.01.2026

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze dlatego policjanci ze zwoleńskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu jeszcze przed feriami odwiedzili w szkołach dzieci i młodzież.

Podczas spotkań a szkołach podstawowych w Babinie, Przyłęku, Grabowie nad Wisłą, Janowie i Czarnolesie  omówione zostały zagadnienie dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Profilaktyczka  przestrzegała o niekorzystaniu z niestrzeżonych zbiorników wodnych oraz przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic, czy innych niebezpiecznych miejsc. Przypomniała także o ostrożności podczas kontaktów  z osobami obcymi. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie stosowania elementów odblaskowych przez pieszych na wierzchnich ubraniach, jeździe w fotelikach, a także zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Policjantka zachęcała do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym  „Śnieżny dekalog”. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie” omówiła zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach oraz prawidłowe zachowania na stoku.

Profilaktyk z sanepid-u przypomniała o higienie i zdrowiu, omówiła zagadnienia dotyczące zdrowego odżywania, higieny osobistej oraz prawidłowego ubioru gdy spędzamy czas na powietrzu.

Przedstawiciel straży pożarnej omówił zagadnienia dotyczące zachowania podczas np. pożaru w domu, jak należy postępować w przypadku gdy dojdzie do zaczadzenia, zasady działania czujnika czadu.

Ferie zimowe to przede wszystkim czas radości, wolności i swawoli.  Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

asp. Katarzyna Słyk

 

 

Powrót na górę strony